Альбом безбар’єрних рішень: Те, що зручно для когось іншого — зручно і для тебе
Безбар’єрність — це коли ти можеш вийти з дому й не боятись першого бордюру. Коли міський простір — не виклик, а запрошення.
Альбом безбар’єрних рішень — це практичний посібник, який містить рекомендації щодо облаштування безбар’єрного простору та на прикладах ілюструє, як зробити міське середовище дружнім до маломобільних груп населення. Йдеться про людей з тимчасовими чи постійними порушеннями здоров’я, дорослих з маленькими дітьми, літніх людей, людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.
Посібник демонструє, як застосовувати цінності універсального дизайну та доступності на конкретних прикладах. Це дозволить проектувальникам розуміти, які зміни в проекти нового будівництва потрібно вносити, щоб простір був максимально зручним для всіх груп населення.
Альбом містить 4 розділи:
- про входи та житлові подвір’я. В ньому розкрито принцип рівного входу, а також акцентовано на параметрах для тамбуру, дверей, підйомника, щоб зручно евакуювати постраждалих з будівлі;
- про вулиці. Тут демонструються вузли облаштування доступності та варіанти тактильної навігації на різних типах вулиць, перехресть, переходів;
- про громадські простори (дитячі майданчики, басейни, місця для куріння, кімнати догляду за дитиною тощо). В ньому автори надали рекомендації щодо облаштування, до прикладу, універсальних кабін, кімнат для догляду за дітьми, а також щодо того, як потрібно комбінувати покриття, щоб працювала тактильна навігація і це не заважало іншим людям;
- про громадські будівлі (школи, лікарні, ЦНАП, вокзали тощо). В ньому можна знайти рекомендації для душової кабіни, зони отримання послуг, зони очікування, а також усіх горизонтальних та вертикальних комунікацій в будівлі (коридори, ліфти, сходи того).
Посібник також враховує реалії воєнного часу та надає рекомендації, які враховують безпекові потреби маломобільних груп. Зокрема, він розповідає, на що потрібно звертати увагу під час вибору будівлі для прихистку, який тип і розмір дверей підходить для евакуації поранених, про типи скла, що безпечніші за інші, тощо.
Він стане у нагоді архітекторам, проектувальникам, будівельникам, замовникам, держслужбовцям, активістам та всім, хто опікується рівнем якості реалізації просторів.
Альбом створений в межах ініціативи першої леді Олени Зеленської «Без бар’єрів». Проєкт реалізовано громадською організацією «Безбар’єрність» спільно з Міністерством розвитку громад та територій України у рамках проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ», який виконує німецька урядова компанія «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH» за фінансування Урядів Німеччини та Швейцарії. Розробник Альбому безбар’єрних рішень – урбан-бюро Big City Lab.
Ознайомитися з «Альбомом безбар’єрних рішень» можна за посиланням: https://bcl.com.ua/albomrozdil1/
#тиждень_безбарєрності
Інформація з сайту Житомирської ОВА