#безбар’єрність як норма: на Житомирщині підбили підсумки 8-місячного проєкту за підтримки фонду «Абіліс»

Дата: 15.04.2025 11:23
Кількість переглядів: 26

У Житомирі на базі КУ «Другий інклюзивно-ресурсний центр» відбувся підсумковий круглий стіл за результатами реалізації восьмимісячного проєкту, спрямованого на посилення інклюзивності та підтримку людей з інвалідністю. Ініціаторкою та натхненницею ініціативи виступила Представниця Урядової уповноваженої з прав осіб з інвалідністю в Житомирській ОВА Неля Ковалюк разом зі своєю командою.

Фото без опису

До обговорення результатів проєкту долучились заступник начальника Житомирської обласної військової адміністрації Віктор Градівський та депутатка Житомирської міської ради Людмила Янушевич.

У вітальному слові Віктор Градівський наголосив на важливості безперервної роботи в напрямку інклюзивності та створення рівних можливостей для всіх членів громади.

«Я хочу почати зі слів вдячності. Ми — одне суспільство, одна команда. За цей час уже зроблено багато, і Житомирщина змінюється. Маю мрію, щоб безбар’єрність стала не винятком, а нормою. Йдеться не лише про фізичну доступність, а й про змістовне наповнення, про участь у житті громади. Ми маємо передбачати доступність та інклюзивність уже на етапі планування», — зазначив заступник начальника ЖОВА.

Координаторка проєкту Неля Ковалюк поділилася основними результатами ініціативи, яка реалізовувалась за фінансової підтримки фонду «Абіліс».

«За ці 8 місяців ми змогли охопити багато напрямків. Провели майстер-класи з батику та декупажу, надали менторську та психологічну підтримку лідерам і лідеркам громадських організацій осіб з інвалідністю. Окремо хочу відзначити проведення гендерних аудитів доступності в містах Коростень і Звягель. Цей проєкт дав нам набагато більше, ніж ми очікували — це підтримка, розвиток, натхнення і нові ідеї. Ми точно не зупиняємось», — зауважила Неля Ковалюк

Проєкт, який реалізувала ГО «Житомирська обласна громадська організація людей з інвалідністю «Молодь. Жінка. Сім’я», є частиною великої національної ідеї — побудови безбар’єрного простору в усіх сферах життя: від освіти та культури до просторового планування та політичної участі.

Учасники круглого столу дійшли спільного висновку: справжня інклюзія починається з поваги, уваги до деталей і щирого бажання змінювати середовище довкола.

Цей проєкт став доказом того, що інклюзивність — це не лише про пандуси й ліфти, а про можливості для творчості, самореалізації, підтримки та взаєморозуміння. Змінюючи ставлення до людей з інвалідністю — змінюється і сама громада.

 

Інформація з сайту Житомирської ОВА

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора