Міжнародний тиждень здоров'я підлітків

Дата: 18.03.2025 08:10
Кількість переглядів: 51

У третю неділю березня традиційно розпочинається Міжнародний тиждень здоров’я підлітків, його мета підвищити значущість здоров'я молодого покоління, адже від них залежить наше майбутнє.

Підлітковий період, перехід з дитинства у «доросле життя», вважається одним із найважчих у житті дитини та її близьких. У цьому віці відбуваються фізичні трансформації, гормональні перебудови, психологічні зміни.

Фото без опису

❗️ Цей період починається з 10-12 років і триває до 17-18 років і є важливим для закладання основ міцного здоров’я у дорослому віці.

🎈У психологічному та фізіологічному плані – це один із найскладніших періодів життя, час становлення, непростих роздумів про своє майбутнє, місце і роль у житті та колективі.

Активні процеси зростання і процеси статевого дозрівання роблять поведінку підлітків частково некерованою та нестерпною для батьків і оточення. Різко зростає конфліктність, агресивність, прогресивна відчуженість, можуть виникати часті перепади у настрої.

🥂🚬 Серед основних ризиків підліткового віку – тютюнопаління, вживання алкоголю, наркотиків, інших токсичних речовин; інфекції, що передаються статевим шляхом (ВІЛ/СНІД, зокрема); розлади харчової поведінки, аж до анорексії; ризикована та асоціальна поведінка; сексуальне насильство; ранній початок сексуального життя (підліткова вагітність з усіма її ризиками для юної матері та дитини).

💁 Убезпечити підлітка значно простіше, ніж потім лікувати наслідки ризиків, що можуть серйозно зашкодити ментальному та фізичному здоров’ю дитини.

⬇️Ось кілька порад для батьків щодо збереження та підтримки здоров'я своїх підлітків:

➡️Поясніть підлітку, що зміни тіла – це нормально. Їх переживає кожен підліток.

➡️Заохочуйте підлітка говорити. Слухайте його без осуду. Не давайте йому порад, якщо він до них не готовий.

➡️Поговоріть із підлітком про те, як ви переживали свій підлітковий вік. Це дасть дитині змогу зрозуміти, що почуватися так, як вона почувається, – цілком нормально.

➡️Сприяйте здоровому харчуванню. Важливо вчасно їсти та уникати швидкісних перекусів та шкідливих продуктів.

➡️Підтримуйте фізичну активність. Заохочуйте підлітків до занять спортом або фізичною активністю, яка їм подобається.

➡️Стимулюйте здоровий сон. Хороший сон є важливим складником здоров'я та емоційного стану.

➡️ Розвивайте навички стресостійкості. Навчіть своїх підлітків ефективним стратегіям керування стресом та допоможіть їм зрозуміти, що важливо знаходити баланс між навчанням, відпочинком та розвагами.

➡️ Підтримуйте психічне здоров'я. Забезпечуйте відкриту атмосферу вдома, де підлітки можуть вільно висловлювати свої почуття та думки.

➡️Говоріть про основи особистої гігієни та безпеки. Поговоріть з дитиною про сексуальне життя. Ваше завдання – пояснити їй важливість безпечного сексу.

➡️Прийміть факт, що підліток більше часу проводить з друзями, ніж з вами. Просто дайте йому зрозуміти, що ви завжди будете поряд, коли йому це знадобиться.

➡️Якщо поведінка вашого підлітка змінилась і ви помітили щось дивне, зверніться за консультацією до психолога.

🫶Коли ви обізнані – значить, в змозі допомогти!

Житомирський обласний центр контролю та профілактики хвороб


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора